MEDMAKİNA hassas ve kritik parçaların imalat ve montajında uzmanlaşmış olup yetenekleri 3 - 5 eksenli tornalama ve frezeleme işlemlerini içermektedir. Savunma sanayinde birçok büyük proje için (termal görüntüleme,  lazer mesafe ölçme cihazı, gece görüş, mikro dalga sistemler/RF modülleri, elektro-optik sistemler, askeri telsiz vb) mekanik parçaların yapımında yan sanayi olarak rol almıştır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca, yüzey kaplama, ısıl işlem, kaynak ve markalama işlemlerini MIL Standartlarına göre (ve/veya ANSI-DIN normları) gerçekleştirmektedir. MedMakina; 5 eksenli CNC makinalar ile talaşlı imalatı tamamlanan, 3 boyutlu CMM ve Profil Projektör ile kalite kontrolü yapılmış malzeme cinsi olarak titanyum, alüminyum, paslanmaz çelik vb alaşımlar ve PEEK, ULTEM vb. gibi mühendislik malzemeleri kullanılan hassas parçaları üretmektedir. 

 

 

 

 

 

 

Firmamız; bunlara ek olarak katı model bazlı üretim için ANSI, DIN ve MIL Standartlarına da hâkimdir. Bu standartlar, Üretim Planlama, CAD/CAM & Makro programlama, DNC/Data Transferi, fikstür dizaynı ve fabrikasyonu ve İlk Ürün Denetimi (FAI) aşamalarını da içermektedir.